خدمات مالی هوشمندانه

خدمات مالی

آژانس حسابداری گنجینه با ارائه متنوع ترین خدمات مالی به کسب و کار شما کمک می کند تا از اشفتگی های مالی در امان باشید. خدمات مالی شامل خدمات حسابداری ، خدمات مالیاتی و بیمه ای، خدمات حسابرسی ، خدمات مشاوره ، تجزیه و تحلیل مالی ، گزارش دهی مدیریتی و استاندارد و خدمات اداری می باشد. تمامی اشاخاص حقیقی و حقوقی مانند

 • کسب و کار های خانگی و کوچک
 • فروشگاه ها کوچک و بزرگ
 • شرکت های صنعتی
 • شرکت های تولیدی
 • شرکت های پیمانکاری
 • شرکت های بازرگانی
 • شرکت های خدماتی

می توانند از این خدمات مالی جهت رشد و توسعه کسب و کار خود استفاده نمایند.

خب آقای هوشمند که صاحب کسب و کار نسبتا بزرگی هست ، برایش مهم که شرکتی که قصد انجام امور مالی کسب و کارشا داره تو شهر خودش باشه. حالا این سوال برای آقای هوشمند پیش میاد که

دفتر حسابداری گنجینه کجاست؟

در جواب آقای هوشمند باید بگیم که دفتر مرکزی آژانس حسابداری گنجینه در اصفهان قرار داره.

اما!

اما!

این مسئله به این معنا نیست که فقط در اصفهان خدمات ارائه دهیم. ما توانستیم با استفاده از تکنولوژی های امروزی مدل جدید از خدمات مالی را ارائه بدیم. همین تغییر کوچک باعث شده که حسابداری گنجینه به ۳۱ شهر ایران خدمات خودشا ارائه بده.

ولی آقای هوشمند هنوز رو حرف خوش هست و میگه من نمی تونم با شرکت که تو شهر خودم نیس همکاری کنم.

ولی ما به آقای هوشمند پیشنهاد می کنیم به سری به لینک زیر بزنه. بعد از اون می تونه بهتر تصمیم بگیره که ما انتخاب کنه یا نه.

چرا و به چه دلیل از خدمات مالی آنلاین حسابداری گنجینه استفاده کنیم؟

خب آقای هوشمند بعد از خوندن لینک بالا تونست تصمیمشا بگیره و از خدمات مالی آنلاین استفاده کنه.

حالا آقای هوشمند می پرسه که

خدمات مالی شامل چه خدماتیه؟

به طور کلی خدمات مالی به ۷ دسته تقسیم میشه:

 • خدمات حسابداری
 • خدمات مالیاتی و بیمه ای
 • خدمات حسابرسی
 • خدمات مشاوره مالی
 • خدمات تجزیه و تحلیل مالی
 • خدمات گزارش دهی مدیریتی و استاندارد
 • خدمات اداری

اما!!!

چه خدماتی را حسابداری گنجینه ارائه می کنه؟!

تمامی خدمات مالی ذکر به جزء خدمات حسابرسی و اداری

حالا که آقای هوشمند با انواع خدمات مالی آشنا شد می خواد بدون که هر کدوم از این بخش ها کدوم نیاز کسب و کارشا برطرف می کنه تا بتونه او خدمات را از ما درخواست کنه. و اما در ادامه جواب ۵ سوالی که آقای هوشمند درباره خدمات ما می پرسیده جواب میدیم

سوال اول : خدمات حسابداری شامل چه مواردی میشه؟

چند مورد از این خدمات را برای شما در ادامه مطرح می کنیم.

مورد اول : طراحی کدینگ مطابق استاندار

شاید آقای هوشمند بگه چیه و به چه دردی می خوره؟

در جواب این سوال باید بگیم که کدینگ حسابداری همان شماره گذاری و طبقه بندی حساب ها هست و کاربرد اون تو گزارش دهی اطلاعات حسابداریه.

اگه بخوایم یه مثال بزنیم شما یه کتابخانه را تصور کنید. اگه هر کتاب مطابق موضوعش تو دسته خودش نباشه برای پیدا کردنش باید ساعت ها وقت گذاشت. هر حساب مثل یک کتاب اگه درست طبقه بندی نشه بعد تو گزارش دهی به مشکلات جدی بر می خوریم

حالا این طبقه بندی یه سری استاندارد هایی داره. اگه آقای هوشمند یه روز بخواد شرکت حسابداریشا عوض کنه به مشکل آشفتگی حساب ها بر نخوره

مورد دوم : کنترل و نظارت همیشگی حساب ها

تیم حسابداری گنجینه به طور دائمی حساب ها کنترل می کنه تا به محض پیدا کردن آن خطا یا مورد مشکوک اونا برطرف کنه و اگه مربوط به صاحب کسب کار هست اون مشکل را گزارش کنه. همیشه در حسابداری خطا وجود داره اما اینکه بتونیم اونا در اسرع وقت حل کنیم مسئله خیلی مهمیه.

آقای هوشمند میگه منظورتون از مورد مشکوک چیه؟

ما به اقای هوشمند میگیم، شما که نمی تونید دائم مبالغ اضافه یا کم شده را نظارت کنی. شما باید تو کمال آرامش به مدیریت کسب و کارت بپردازی و این نظارتا بسپاری به تیم حسابداری گنجینه، ما اگه تو تراکنش های مالی مورد مشکوکی مثل گردش های مالی غیر عادی مشاهده کردیم سریعا به اطلاعتان می رسانیم.

مورد سوم : ساماندهی و کنترل روزانه حسابهای معوق

آقای هوشمند می پرسه حساب معوق چیه؟! چرا هر روز این حساب های کنترل میشه

حساب های های معوق همون پول هاییه که باید به دیگران بدیم یا بگیریم. بعضی وقتا این حساب ها اگه کنترل نشه عقب میوفته برا همین بهش میگن حساب های معوقه.

دلیل کنترل روزانه اینه که کسب و کار شما دچار زیان نشه.

آقای هوشمند میگه چون من سال هاست که دارم تو بازار کار می کنم این ضرر را خوب درک می کنم و نمی دونستم که به این حساب ها، حساب های معوق می گن

در کسب و کار های امروزی مسئله حساب های معوق بسیار حیاتیه. چون اگه مبالغی را که می خواهیم دریافت کنیم تاریخ آن عقب بیافتد دچار کاهش ارزش پول می شویم و به طور غیر مستقیم زیان می کنیم.

بر عکس این مسئله نیز وجود داره ، اگه مبالغی را که می خواهیم بدهیم ، تاریخ آن عقب بیافتد ممکن مجبور به پرداخت دیرکرد آن شویم ( البته این مسئله در دین انسانیت کاری بسیار اشتباهی است اما در بانک های اسلامی ایران این مورد دریافت می شود.)

مورد چهارم : طراحی و اجرای سیستم حقوق دستمزد

هر کسب و کاری اگه سیستم حقوق دستمزد درست و دقیق داشته باشه هم تو پرداخت حقوق کارکنانش به مشکل نمی خوره و هم می تونه به سازمان بیمه گزارشات خودشا ارائه بده.

مورد پنجم: ثبت فعالیت های تجاری شرکت

آقای هوشمند می پرسه این فعالیت های شما چه مواریه؟!

هر گونه پول ورودی و خروجی یا هر چیزی که داری ارزش مادی یا معنوی می باشد و الان یا آینده پولی را وارد یا خارج میکنه را بهش فعالیت تجاری میگن.

این فعالیت ها بعد از تجزیه و تحلیل و طبقه بندی باید در سیستم حسابداری ثبت شوند.

سوال دوم : خدمات مالیاتی و بیمه ای شامل چه مواردی میشه؟

این خدمات طبق قوانین مالیات انجام میشه و آقای هوشمند دیگه نیازی نداره که به فکر مالیاتش باشه. چند مورد از این خدمات را در ادامه برای شما توضیح می دهیم

مورد اول : تحریر دفاتر قانونی

تحریر دفاتر قانونی از موارد مهم در ارائه خدمات مالی است. به دفاتر روزنامه و کل دفاتر قانونی میگن. نوشتن این دفاتر مقررات خودشا داره و خیلی هم مهمه.

آقای هوشمند میگه اگه این دفاتر را نخوام تهیه کنم چی می شه؟

در این صورت اداره مالیات به صورت علی الراس مالیات شما را حساب می کنه. علی الراس یعنی اداره مالیات میاد طبق استاندارد های خودش که برای هر کسب و کاری فرق می کنه، برای شما مالیات تعیین میکنه. معمولا مالیات تعیین شده بیشتر از حق شماست. این موضوع باعث میشه تو کسب و کارتون هزینه های بیهوده پرداخت کنید.

مورد دوم : تهیه، تنظیم و ارسال اظهارنامه مالیاتی و ارزش افزوده

شاید آقای هوشمند به خاطر آگاه نبود از قوانین مالیاتی مالیات بیشتر از حق خودش داره میده. بعضی چیزا هستن که مالیات بهشون تعلق نمیگیره اما به دلیل آگاه نبودن از آن ها موجب زیان برای کسب و کار میشه.

تیم حسابداری گنجینه با دقت همه چیا بررسی میکنه و تمام سعی خودشا می کنه تا بتونه برای کسب و کارتون کمترین مالیات ممکن و کاملا قانونی را براتون داشته باشه.

مورد سوم : تشکیل پرونده در اداره مالیات

افرادی که شرکتی را تاسیس می کنند تا ۶۰ روز فرصت دارند که در اداره مالیات پرونده درست کنند. اگر به هر دلیلی این کار انجام نشود اداره مالیات جریمه های سنگین برای آن شرکت تعیین می کند.

مورد چهارم : دریافت کد رهگیری برای ارسال اظهارنامه

برای اینکه بتونید اظهارات مالیاتی خودتون را به اداره مالیات اعلام نمایید. باید کد رهگیری مربوطه را داشته باشید. کارشناس حسابداری گنجینه این کد را هنگام ارسال اظهار نامه دریافت می کنه. بدون داشتن این کد نمی توانید مالیات خود را اعلام کنید.

مورد پنجم : ارسال گزارش‌های معاملات فصلی

این گزارش ها هر ۳ ماه یک بار باید ارسال بشه. محتوای این گزارش مربوط به خرید و فروش یک فصل سال است.

مورد ششم: ارسال لیست ماهانه حقوق و دستمزد

آقای هوشمند وظیفه داره مالیت حقوق های پرداختی به کارکنان کسب و کارش را بده.

حسابداری گنجینه با تکیه بر کارشناسان مجرب می تونه این مژده را به آقای هوشمند بده که تمامی کارای مالیاتی شرکتش را به بهترین شکل ممکن انجام میده. و دغدغش این که بتونه آقای هوشمند کمترین ضرر را تو این بخش متحمل بشه.

سوال سوم : خدمات مشاوره مالی شامل چه مواردی میشه؟

در جواب به آقای هوشمند باید بگیم شما وقت این را نداری که بشینی چند صد ماده و استاندارد های مالی را بخونی ولی می تونی هر سوالی برات تو حوزه های مالی ، مالیاتی ، بیمه و یا هرچیز دیگه ای که مربوط به قسمت مالی شرکتت هست را بپرسی و جوابشا به راحتی دریافت کنی.

اگه دوست دارید کسب و کار موفق داشته باشید خودتون را درگیر مسائل مالی نکنید، تماما به فکر رشد و توسعه کاریتون باشید و از رقیباتون عقب نیوفتید.

سوال چهارم : خدمات تجزیه و تحلیل مالی شامل چه مواردی میشه؟

اطلاعات خروجی از سیستم های حسابداری ، اطلاعاتی نیمه خام می باشد که یک سری اطلاعات اولیه از کسب و کار را به آقای هوشمند میده. این اطلاعات چندان ارزشی ندارد و فقط میزان موجودیت شرکت را در موارد مختلف نشان می دهد. در واقع در این مرحله می باشد که ارزش حسابداری معلوم می شود.

وارد کردن اطلاعات خام و دریافت اطلاعات نمیه خام را کارگران عزیز تر از جان که در ساختمان کار می کنند نیز می توانند انجام دهد.

هنز حسابدار و حسابداری در پختن اطلاعات مالی شرکت است. طوری که صاحب کسب و کار بتونه راحت اونا حضم کنه و برای کسب و کارش بهترین تصمیم را بگیره

آقای هوشمند می تونه به صورت دلخواه این خدمات را از ما دریافت کنه. حسابداری گنجینه با کمک گرفتن  از بهترین تحلیل گران مالی در ایران این خدمات را برای شما به بهترین شکل انجام می ده.

سوال پنجم : خدمات گزارش دهی مدیریتی و استاندارد شامل چه مواردی میشه؟

حسابداری گنجینه گزارش دهی مالی را به دوسته تقسیم نموده:

اولین دسته گزارشات استاندارد هستن که این گزارشات توسط سیستم های حسابداری تهیه و تولید مشه. فهم این گزارشات کمی مشکل است که معمولا برای افراد و سازمان هایی که ارتباطی با کسب و کارتان ندارند ارائه میشن. البته خود مدیران می توانند از این گزارشات استفاده کنند ولی گزارشات استاندارد اطلاعات خامی بیش نیستن.

دومین دسته گزارشات مدیریتی هستن این گزارشات همانند گزارشات استاندارد هستند ولی روی آن ها فرایند تجزیه و تحلیل روی آن ها انجام میشه. علت این نام گذاری روی این دسته اینه که مدیران عاشق این گزارشات هستند. چون اونا را گمراه نمی کنه و می تونند تصمیمات فوق العاده ای بگیرند.

بهتر بدانید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست